30 Ocak 2014 Perşembe

Heartless Bastards
Bu gece de farklı birşeyler dinleyeyim diyorsanız, helloradio gururla sunar. İlk dinlediğimde vokalini erkek sandığım, sonra Only for you adlı şarkılarını gözler kapanıp haykırırcasına söylendiğinde inanılmaz bir deşarj etkisi yarattığını keşfettiğim Kalpsiz Piçler, dışarıdan böyle mülayim dursa da, dinleyince anlayacaksınız ki isminin hakkını veriyor arkadaşlar. İnsan olan insan o şarkıyı öyle söylemez, inceden inceden vermez ayarı kızım Erika!


29 Ocak 2014 Çarşamba

22 Ocak 2014 Çarşamba

PeykBöyle şahsına münhasır gruplar tanıdıkça mutluluktan gözlerim doluyor. Hele ki yerliyse. Peyk, benim o çok sevdiğim samimi ortam müziği dediğim tarza sahip. Ocakta çay demlenirken, bacaklarını uzatıp dudağının kenarını kaşıdığın, sözlerin kasıntı olmadığı, döndür döndür dinlediğin şarkılardan yapıyorlar. "Piç"'le dırım dırım diye ortalarda dolandırıp, "Gidin"le sünger gibi içirtiyorlar kendileri. Peyki ailenizin çocuğu gibi sevin derim ben.
19 Ocak 2014 Pazar

#15
Böyle uzun aralar içime sinmese de, hadi dedim depresif ruh halimi buraya kusmayayım, dostlar beni iyi hatırlasın. 2014 dedik, güzel olsun dedik, yeni umutlara gebe dedik. Bilgisayarım bozuldu, parmağımı kırdım, evimin yıkılacağını öğrendim, kardeşim trafik kazası geçirdi. Yazarken bile silesim geldi, herşeyin başı sağlık başka da birşey değil. Evim yıkılacak başıma başka ne gelebilir diye ağlanırken, tam 2 gün sonrası kardeşim iyi olsun ev yıkılsın mühim değil diye ağlarken buldum kendimi. İnsanoğlu böyle de garip. 6 günlük hastane maceramızdan sonra kardeşim ve alçıları eve döndü. Bense girilmeyen finaller, bandajlı parmağım ve yıkılacak evimle başbaşayım. Neyse ki telafileri olan şeyler bunlar, mühim değil. Ama yine de biricik evimi müteahhite veren ve mezun olmama 2 ay kala beni evsiz bırakacak olan zalim hacı amcayı da burada huzurlarınızda kınamak isterim gerçekten.   

Görüldüğü gibi 2014 pek iyi şeylere gebe olmamış benim için. Ben de 2014'ün tüm belalarını, musibetlerini yılın ilk ayında aradan çıkardık diye düşünmek istiyorum. Ya da, 2014 bana da çok yetti  2015'e zıplamak istiyorum direkt derseniz ben buralarda olacağım. Az önce de ayıptır söylemesi bir bardak kırdım, kuma döndü. Batıl inanç ve totem konusunda çığır açan babanne ruhumun verdiği yetkiye dayanarak, tüm elemi, kederi, kötü enerjiyi uzaklaştırdığımı sayıyorum. Velhasıl, güzel bir listeyle koşup geldim tekrar aranıza, selam ;